W ponad 200 szkołach nadal jest gwarno. Wiemy co się tam dzieje

Gdy dzieci z poznańskich szkół mają wolne, w budynkach rozpoczynają się remonty. Odświeżone zostaną m.in. sale gimnastyczne, place zabaw i łazienki. Po wakacjach uczniowie powrócą do wyremontowanych szkolnych przestrzeni.

W około 220 szkołach i przedszkolach na terenie całego miasta latem będą przeprowadzane remonty. To czas, kiedy dzieci korzystają z wakacji, dlatego prace mogą zostać przeprowadzone w sprawnym tempie. Remontowane będą m.in. klasy lekcyjne, szkolne korytarze i łazienki. W niektórych miejscach konieczna będzie wymiana okien i drzwi. Pracownicy zajmą się też sprawdzeniem i naprawą instalacji elektrycznych, instalacji wodno-kanalizacyjnych, oświetleniem i ogrzewaniem.

Nie tylko szkoły i przedszkola

– Wakacyjne prace to przede wszystkim roboty wynikające z bieżącej eksploatacji obiektów – mówi Piotr Kurosiński, kierownik Oddziału Infrastruktury Oświatowej Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania. – Ich celem jest poprawa stanu technicznego bazy lokalowej placówek oświatowych, a także unowocześnienie boisk sportowych oraz placów gier i zabaw – dodaje.

Niedawno informowaliśmy, że w ogrodzie jordanowskim na Starym Mieście powstał nowy budynek do uprawiania sportów i do wypoczynku.

W tym roku na remonty w szkołach i przedszkolach przeznaczono około 157 milionów złotych. To o prawie 20 milionów więcej niż w 2023 roku.

fot. poznan.pl

fot. poznan.pl

Czytaj także: Bezpieczniej na osiedlu Główna. Kolejne ulice już po remoncie | wpoznaniu.pl

źródło: (www.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl