Tu nie powstanie Strefa Parkowania. Mieszkańcy osiedla oddali głos

Mieszkańcy osiedla Piastowskiego w Poznaniu nie chcą Spółdzielczej Strefy Parkowania (SSP). To wynik drugiej ankiety dotyczącej jej wprowadzenia. Zagłosowało za mało osób.

W czerwcu mieszkańcy osiedla Piastowskiego głosowali w drugiej ankiecie dotyczącej wprowadzenia Spółdzielczej Strefy Parkowania. W głosowaniu wzięło udział 1785 osób (37,91 proc. uprawnionych). Aby wynik był wiążący, frekwencja musiała wynieść co najmniej 50 proc.

Łącznie oddano 1669 głosów ważnych (35,45 proc. uprawnionych). Za wprowadzeniem strefy głosowało 1196 osób (25,4 proc. uprawnionych), natomiast przeciw było 473 głosujących (10,05 proc. uprawnionych).

Spółdzielczą Strefę Parkowania można wprowadzić, dopiero gdy zgodę wyrazi co najmniej 50 proc. uprawnionych do głosowania, czyli 2355 mieszkańców. W związku z tym, że wymaganej liczby głosów nie osiągnięto, SSP na osiedlu Piastowskim na razie nie zostanie wprowadzona.

Decyzja mieszkańców chwilowo zamyka sprawę wprowadzenia SSP na os. Piastowskim, ale jak przekazuje Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych – problem parkowania dotyczy również innych osiedli, takich jak

  • Jagiellońskie,
  • Oświecenia,
  • Powstań Narodowych,
  • Pomet,
  • Tysiąclecia.

Temat osiedli i SSP będzie poruszony podczas jesiennych spotkań z mieszkańcami.

Pod koniec 2023 roku Spółdzielnia zwróciła się do władz miasta z prośbą o możliwość zagospodarowania terenu po byłej makiecie Rataj nad Wartą na parking dla mieszkańców Spółdzielni. Trwają rozmowy z przedstawicielami Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP i Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Park nad Wartą – część A” uwzględnia wspomniany teren i przewiduje jego przeznaczenie na parking.

Czytaj też: Pociągiem z Poznania do Paryża. Tak prezentują się ceny

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl