Korzyści za rozliczenie PIT-u w Poznaniu. Sprawdź jakie

40 procent podatków z Twojego PIT-u trafi do kasy miasta. Będą z nich budowane przedszkola, remontowane drogi, rewitalizowane centrum miasta. By zachęcić ludzi pracujących w Poznaniu do rozliczania zeznań podatkowych w Poznaniu miasto przygotowało program – „Zamień PIT-y na benefity”.

By zapłaci podatek w Poznaniu nie trzeba być w nim zameldowanym. Wystarczy mieszkać w stolicy Wielkopolski i wskazać adres zamieszkania w rozliczeniu oraz poznański urząd skarbowy.

W efekcie im więcej poznaniaków rozlicza się w Poznaniu, tym większe korzyści dla mieszkańców miasta. Dodatkową zachętą może być również zniżki przy kupnie karty PEKA – osoby rozliczające się w Poznaniu mogą kupić bilet metropolitalny – tańszy od normalnego – informuje Urząd Miasta

Płacenie podatków w Poznaniu staje się problemem w związku z dużą liczbą osób, które pracują w Poznaniu, ale mieszkają w pod poznańskich gminach, choć ich dzieci uczą się w poznańskich szkołach, choć jeżdżą po poznańskich drogach. Dlatego tak strategicznie ważne dla miasta jest przekonanie osób, które faktycznie mieszkają w Poznaniu, by płacili tu też podatki. By inwestowane były w miasto, w którym faktycznie żyją.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl