Konwój Wstydu znów rusza po Wielkopolsce

Konwój Wstydu tym razem pokazywać ma ile samorządowcy PiS zarobili w spółkach skarbu państwa. Twarzą billboardu w Wielkopolsce jest Dariusz Szymczak – przewodniczący klubu PiS w Sejmiku Wojewódzkim, który miał zarobić przez dwa lata 400 tys.złotych w różnych spółkach zależnych od rządu.

Dariusz Szymczak będąc radnym PiS miał być min wiceprezesem w spółce Enea Operator, z której musiał jednak odejść, bo jego kancelaria prowadziła sprawy przeciwko tej państwowej firmie. Szymczak zarabia też dzięki rządzonemu przez PiS Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska, czy w rządzonej przez PiS gminie Czerwonak, która jest właścicielem firmy TRANSKOM.

Polityk PiS twierdzi, że akcja Platformy to odpowiedź na jego aktywność w samorządzie, gdzie, jak twierdzi, wskazuje na niegospodarność władz województwa.

Platforma stworzyła serwis www.premiepis.pl gdzie obywatele zgłaszać mogą kolejne przypadki polityków PiS dostających premie bądź dorabiających w państwowych firmach. Strona ma też pokazywać jak władza daje zarobić członkom PiS.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl