Fałszywy policjant zatrzymany

Zauważył, zadzwonił i pomógł złapać oszusta. Przypadkowy przechodzień pomógł policji złapać oszusta który działał metodą na policjanta. Był świadkiem kiedy starszy człowiek na poznańskich Jeżycach, przekazywał złodziejowi kopertę z pieniędzmi. Podejrzewając, że może to być próba oszustwa zadzwonił na policję. Po kilkunastu minutach oszust był w rękach policji. Dziś już wiadomo, że zatrzymany -metodą na policjanta – oszukał 3 inne osoby. 

W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy mężczyźnie kopertę, a w niej gotówkę, którą chwilę wcześniej 35-latek otrzymał od seniora. Mężczyzna został zatrzymany. Policjantom udało się ustalić, że w maju br. ten sam mężczyzna dokonał trzech podobnych przestępstw. Pierwsze dwa zdarzenia miały miejsce również na terenie poznańskich Jeżyc. Tam 4 i 14 maja br. poznaniak, wyłudził od dwóch seniorek w sumie 30 tysięcy złotych.

Kobiety były przekonane, że biorą udział w tajnej policyjnej akcji i zgodnie ze wskazówkami oszusta zostawiły gotówkę w jednym przypadku na chodniku przy żywopłocie w drugim na podwórku jednej z posesji. Zanim zdążyły się zorientować, że zostały oszukane, mężczyzna zabrał pieniądze. Następne oszustwo miało miejsce 21 maja br. Wtedy 35 latek wyłudził od mieszkanki Grunwaldu 35 tysięcy złotych. Podczas ostatniego oszustwa, dzięki czujności przypadkowej osoby wpadł na „gorącym uczynku”.

Kryminalni ustalili, że mężczyzna nie działał sam. On sam pełnił funkcje „odbieraka”. Zabierał pieniądze od poszkodowanych i przekazywał dalej swoim pośrednikom. Policja szuka wspólników 35 latka. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl