Kolejne zmiany w ruchu na przebudowywanej obwodnicy A2

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap rozbudowy obwodnicy Poznania. W ostatnich dniach ukończyli wylewanie asfaltu na prowadzącej do Świecka północnej jezdni obwodnicy pomiędzy węzłami Poznań Zachód – Poznań Komornik. Od niedzieli, 18 sierpnia prace przeniosą się na południową jezdnię i wyznaczona zostanie nowa Tymczasowa Organizacja Ruchu.

Jak informuje inwestor, Autostrada Wielkopolska – kierowcy będą mieli do dyspozycji 4 pasy ruchu: dwa w kierunku Warszawy i dwa w kierunku Świecka. W obu przypadkach bez pasa awaryjnego. W tym czasie, na jezdni południowej drogowcy będą prowadzili prace związane z rozbudową obwodnicy o trzeci pas.

Schemat Tymczasowej Organizacji Ruchu obowiązujący od 18 sierpnia na odcinku Poznań Zachód – Poznań Komorniki:

źródło : Autostrada Wielkopolska A2

Drogowcy prowadzą również prace między węzłami Poznań Luboń – Poznań Krzesiny. Kierowcy poruszający się jezdnią południową (prowadzącą ruch ze Świecka w stronę Warszawy) jeżdżą pasem awaryjnym. Natomiast na jezdni północnej (kierunek Świecko) dostępne są trzy pasy ruchu (bez pasa awaryjnego): dwa w kierunku Świecka i jeden w kierunku Warszawy. Kierowcy jadący tym pasem w kierunku stolicy nie mają możliwości zjechania z autostrady na węźle Poznań Krzesiny. Ten pas zalecany jest dla wszystkich pojazdów – w tym ciężarowych, jadących tranzytem w kierunku Warszawy.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl