Warta Poznań znów za 3 punkty

Drugie kolejne zwycięstwo wyjazdowe, a trzecie w sumie zanotowali piłkarze Warty Poznań, którzy po pokonaniu Radomiaka Radom 2:0 (0:0) są wiceliderem tabeli Fortuna 1. Ligi.

Beniaminek z Radomia bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki – wygrał na swoim terenie dwa pierwsze mecze. Po trzech seriach spotkań miał tyle samo punktów, co Warta Poznań. I to właśnie on miał chrapkę na 3 punkty, tym bardziej że piątkowe i sobotnie wyniki wcześniejszych spotkań w przypadku wygranej Radomiaka dawały mu szanse na zrównanie się pierwszą w tabeli ekipą Bruk-Betu Nieciecza.

Pierwsza połowa była na plus dla Radomiaka. Atakowali odważniej od poznaniaków, ale grali nieskutecznie. Do przerwy wyniki na się nie zmienił i było zero do zera.

Na drugą część gry w ekipie Warty Poznań wyszedł Łukasz Trałka, który tym samym zadebiutował w zespole „Zielonych”. W 49 minucie Warcie udało się zdobyć bramkę. Gola dla „Zielonych” strzelił Gracjan Jaroch. Po strzelonej bramce Warciarze zaczęli grać odważniej. W 77 minucie Warta zdobyła drugą bramkę. Strzelił ją Robert Janicki.

To już trzecia z rzędu wygrana Zielonych, dzięki czemu podopieczni trenera Piotra Tworka są w ścisłej czołówce 1. ligi.