Kawu zaskoczył nowym muralem. To bohaterowie bajki „Scooby Doo”

Nowy mural poznańskiego artysty Kawu pojawił się na ścianie garażu, przy ulicy Szpitalnej. Przedstawia bohaterów popularnej kreskówki „Scooby Doo”.

Bohaterowie kryminalnej kreskówki

Kolorowe graffiti, które pojawiło się na ścianie garażu, przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu przedstawia bohaterów kreskówki „Scooby Doo”. Fred, Daphne, Velma, Kudłaty i Scooby siedzą za kierownicą słynnego samochodu. Ciężarówka jedzie przez drogę w środku lasu, na niebie latają nietoperze, a za drzewem kryje się zamaskowana postać, która być może ich obserwuje.

Kawu zostawił wskazówkę?

Na ścianie garażu, możemy zauważyć dwa elementy poznańskie. Po prawej stronie samochodu, pod szarym murem, widzimy zieloną tabliczkę z nazwą miasta. Siedząca w samochodzie Velma trzyma mapę, na której zaznaczona jest ulica Olimpijska. Ulica faktycznie istnieje, a znajduje się przy niej Multikino 51 i Stadion Szyca. W prawym dolnym rogu artysta napisał „CDN” (ciąg dalszy nastąpi). Być może mapa jest wskazówką do lokalizacji następnego muralu.

O Kawu

Poznański artysta Kawu słynie z bajkowych murali, które coraz częściej pojawiają się na miejskich budynkach. Na swoim koncie ma już graffiti takich postaci jak Pokemony, Myszka Miki, czy Bolek i Lolek. W lutym zasłynął także z dwóch dzieł. Jedno z nich przedstawiało prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego jako Harry’ego Pottera, a drugie Władimira Putina jako wroga młodego czarodzieja – Voldemorta. Murale były odpowiedzią na agresję Rosji na Ukrainę.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl