Tylko u nas

Kajetan Szmyt odejdzie z Warty Poznań. Wiemy, dokąd trafi [NASZ NEWS]

Warta Poznań sprzeda swojego wychowanka. Kajetan Szmyt był łakomym kąskiem dla wielu polskich zespołów. Wiemy, kto i za ile sięgnie po 22-latka.

Warta Poznań sensacyjnie spadła z Ekstraklasy w ostatniej kolejce sezonu. „Zieloni” przegrali z Jagiellonią Białystok, a Korona Kielce pokonała Lecha Poznań. To przesądziło o relegacji drużyny z Poznania do Fortuna 1. Ligi.

Spadek to jednak niejedyny problem Warty – klub opuścił także ceniony trener Dawid Szulczek, a drużyna może zostać zdegradowana do czwartej ligi ze względu na brak odpowiedniego miejsca do gry. Przed Wartą Poznań stoi trudne zadanie powrotu do Ekstraklasy.

Jeden z najbardziej pożądanych piłkarzy

Pomimo spadku, kilku zawodników Warty wzbudza zainteresowanie czołowych, polskich klubów. Wśród nich wyróżniający się Kajetan Szmyt. 22-latek był łączony z Lechem Poznań jako potencjalny następca Michała Skórasia, ale transfer nie doszedł do skutku. Jego sytuację monitorowały także Jagiellonia Białystok, Raków Częstochowa oraz Śląsk Wrocław.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, Kajetan Szmyt odejdzie do Zagłębia Lubin za pół miliona złotych. Kontrakt podpisze w przyszłym tygodniu.

Kajetan Szmyt jest wychowankiem Warty Poznań. 22-latek w poprzednim sezonie Ekstraklasy był wyróżniającym się zawodnikiem „Zielono-Białych”. W 33 spotkaniach strzelił 7 bramek i zaliczył dwie asysty. Szmyt zadebiutował też w reprezentacji Polski do lat 21 we wrześniu 2022 roku przeciwko Grecji. Pierwszą bramkę dla „Biało-czerwonych” zdobył w meczu z Turcją w listopadzie 2022 roku.

Czytaj też: Kolejne problemy Warty Poznań. Proszą piłkarzy o rezygnację z pensji

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl