Jubileusz Polskiego Teatr Tańca. Przygotowano spektakl-niespodziankę

Trwa jubileuszowy sezon w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Z okazji 50-lecia placówki przygotowano spektakl-niespodziankę. Będzie on wystawiany w sobotę, 6 stycznia o godz. 14.03, 17.02 i 20.01.

Performance taneczny „Jesteś wszystko… Rzecz o nieoczywistości” jest urodzinową niespodzianką dla Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, który świętuje jubileusz 50-lecia.

– To początek twojej podróży w głąb siebie, gdzie nieoczywistość nie jest barierą, ale kluczem. To okazja, żeby odkryć, że jesteś wszystko, co oczywiste, a jeszcze bardziej, że jesteś wszystko, co nieoczywiste – tłumaczyli twórcy spektaklu.

Spektakl będzie można zobaczyć w sobotę, 6 stycznia o godz. 14.03, 17.02 oraz 20.01.

Za performance odpowiada Kolektyw Artystyczny „Contemporary Artists’ Cooperative”. To otwarty koncept, który łączy ludzi o różnych talentach, pasjach i wizjach. Tworzą oni wspólnie oryginalne i niepowtarzalne dzieła sztuki performatywnej.

Przygotowanie „Jesteś wszystko… Rzecz o nieoczywistości” to zasługa m.in. Kaspiana Jakuba Rezlera oraz oraz Katsiaryny Shahoiki.

– Myślę, że ten spektakl jest autentyczny w ten sposób, że przedstawia historie trzech osób, które przechodzą przez bardzo trudny okres swojego życia. I otworzyły się na niesamowite rzeczy, w ogóle na świat – opowiadała Shahoika.

Polski Teatr Tańca w Poznaniu

Polski Teatr Tańca został założony w 1973 r. z inicjatywy władz miejskich i środowiska artystycznego Poznania. Pierwszy dyrektorem był Conrad Drzewiecki.

Do 2022 r. teatr zrealizował ponad 200 premier, gościł na pięciu kontynentach, został wyróżniony wieloma nagrodami (wśród nich Fringe First Special Award na Międzynarodowym Festiwalu w Edynburgu w 1992 r. za spektakl „Samotność fauna” w choreografii Ewy Wycichowskiej).

We wrześniu 2023 r. ówczesny minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński przyznał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” placówce z okazji jubileuszu 50-lecia.

Zobacz też: Nowa wystawa w Poznaniu. Tego o Mikołaju Koperniku nie wiedzieliście [ZDJĘCIA]

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl