Wielki zlot food trucków przy Enea Stadionie

Kuchnie całego świata, atrakcje dla dorosłych i najmłodszych, a także klasyczna amerykańska ciężarówka, którą można obejrzeć z bliska. Zobacz zdjęcia z „Wielkiej Szamy”.

Ostatnia szansa

Jeszcze dziś do godziny 20:00 poznaniacy mają okazję spróbować kuchni z różnych zakątków świata z popularnych food trucków. Restauracje na kółkach jak co roku zjechały się pod Stadion Miejski przy ulicy Bułgarskiej. „Wielka Szama” to największa tego typu impreza w całej Wielkopolsce.

Kuchnie świata

Uczestnicy do wyboru mają między innymi kuchnię meksykańską, wrapy, hot dogi, marynowane, wędzone i powoli pieczone mięso, kurczaki po amerykańsku, kuchnię nowojorską, frytki, azjatyckie pierożki, bułki na parze, pad thai, zapiekanki, tatarskie smażone pierogi, szaszłyki, kuchnię gruzińską, ukraińską, owoce morze no i oczywiście burgery.

Atrakcje

„Wielka Szama” to jednak nie tylko jedzenie. Organizatorzy przygotowali również kącik artystyczny, strefę chilloutu i strefę z dmuchańcami dla dzieci. Chętni mogą wziąć udział w grze terenowej. Co więcej, na miejscu zobaczyć można klasyczną amerykańską ciężarówkę Kenworth W900L.

Czytaj także: Ogromny pożar. 11 zastępów straży pożarnej

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl