Dojdzie do przewrotu w Lechu Poznań?

Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, już jutro Mariusz Rumak może się pożegnać z posadą trenera Kolejorza. Dla wielu kibiców byłaby to dobra decyzja.

Zmiana trenera?

Po wczorajszym meczu Lecha Poznań z Puszczą Niepołomice zawrzało. Co więcej, po fatalnej grze Kolejorza doszło do konfrontacji trenera Mariusza Rumaka z kibicami. Gorąco było także na konferencji prasowej. Sytuację ostro skomentował również były zawodnik poznańskiej ekipy Dariusz Formella. Więcej o tym piszemy tutaj: Były gracz Lecha ostro o Rumaku. „Grają tak obrzydliwie”.

Dzisiaj Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl poinformował, ze jutro w klubie może dojść do przewrotu. Jak donosi dziennikarz, o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie komunikacyjne z zarządem. Możliwe, że podczas niego podjęta zostanie decyzja o dymisji Mariusza Rumaka. Według Włodarczyka do końca sezonu Kolejorza miałby prowadzić Rafał Janas, asystent obecnego trenera.

Znienawidzony przez kibiców

Wielu kibiców Kolejorza uważa, że Mariusz Rumak powinien zostać zwolniony, a nawet, że trenerem Lecha w ogóle nie powinien zostać. Wystarczy spojrzeć na komentarze pod naszą relacją z meczu z Puszczą Niepołomice.

– Ten trener w Lechu to jest sabotaż. Nikt dobrze życzący drużynie i przy zdrowych zmysłach nie zrobiłby takiego ruchu…,

– Niestety Rumak nie jest trenerem dla Kolejorza. Ładnie się wypowiada, tylko że to nie ma żadnego przełożenie na grę. Kolejorz kolejny raz pokazuje, że kompletnie nie potrafi grać z zespołami, które grają z kontry i bronią się całym zespołem. Jeśli Kolejorz chce uratować ten sezon, to Rumak po takim blamażu powinien zostać odsunięty od zespołu. Dać szansę Janasowi,

– Jak można tak bezmyślnie postąpić i zatrudnić trenera, który jest symbolem najbardziej wstydliwych porażek Lecha w rozgrywkach europejskich. Trenera, który skłócił szatnie i przez którego wyleciał Murawski — czytamy w komentarzach pod artykułem.

10 spotkań i słaby bilans

Przypomnijmy, że Mariusz Rumak przejął stery w Lechu Poznań po odejściu Johna van den Broma. Pracę rozpoczął 17 grudnia. Od tego momentu Kolejorz rozegrał 10 spotkań, z czego cztery wygrał, trzy zremisował oraz trzy przegrał. Ponadto niebiesko-biali pod wodzą Rumaka odpadli z Pucharu Polski. Co więcej, aktualnie Lech znajduje się na trzeciej pozycji w lidze, tracąc do lidera cztery punkty. Strata może się jednak zwiększyć, jeśli Śląsk Wrocław wygra swój mecz w 28. kolejce Ekstraklasy.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl