Temat od Was

Jedna z nich zepsuła się od… deszczu. Poznańskie fontanny wracają do „żywych”

Poznańskie fontanny od lat są nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Jednak dwie z nich, znajdujące się w centrum, od dłuższego czasu nie działały. Wzbudziło to zaniepokojenie wśród mieszkańców.

Fontanny Poznań

Jak pisaliśmy [tutaj] w ostatnich miesiącach jedna z najbardziej popularnych fontann Poznania, znajdująca się na placu Wolności, nie działała. Wszystko z powodu aktu wandalizmu. Ktoś zniszczył kilka kluczowych szklanych płytek, co spowodowało, że nie można było jej uruchomić. Proces wymiany części okazał się długi i skomplikowany. Ostatecznie wreszcie udało się naprawić uszkodzenia i fontanna na placu Wolności znów działa.

Problem z fontanną na placu Kolegiackim

W ostatnim czasie jeden z naszych czytelników zauważył, że kolejna fontanna w Poznaniu nie działa. Tym razem chodzi o fontannę znajdującą się na placu Kolegiackim.

– Co się dzieje? Ostatnio wybrałem się na spacer na plac Kolegiacki. Bardzo lubię tam chodzić i podziwiać fontannę, która się tam znajduje. Jednak gdy przyszedłem, okazało się, że ona nie działa! To już kolejna poznańska fontanna w centrum miasta, która jest wyłączona – napisał do nas rozżalony czytelnik Mateusz.

– To smutne, że tak ważne miejsce straciło swój urok. Liczę, że władze szybko się tym zajmą i fontanna znowu zacznie działać. Dla wielu z nas to nie tylko ozdoba, ale też część dziedzictwa naszego miasta – dodał ze smutkiem Mateusz.

Fontanna na Placu Kolegiackim/ fot. Łukasz Gdak

Estrada Poznańska odpowiada

W związku z wiadomością od naszego czytelnika postanowiliśmy skontaktować się z Estradą Poznańską, która jest odpowiedzialna za opiekę nad tym miejscem. Okazało się, że instalacja działała, ale przez ulewne deszcze, które przeszły przez miasto, uległa awarii.

– Ulewy zalały pompy, które musimy poddać naprawie. Jednak w najbliższym czasie instalacja wodna powinna zacząć działać – poinformowała  Monika Wygachiewicz, kierowniczka działu marketingu Estrady Poznańskiej.

Na szczęście, słowa rzeczniczki się sprawdziły. Pracownicy natychmiast zabrali się do naprawiania pomp w fontannie i instalacja ponownie zaczęła działać.

Czytaj także: Koziołki nadal nie działają. Teraz trykał się Kazimierz Przerwa-Tetmajer [ZDJĘCIA]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl