Międzynarodowe Targi Poznańskie

Bądź w centrum europejskiej debaty o ESG – dołącz do wyjątkowej dyskusji o naszej przyszłości

29-30 października 2024, wraz z pierwszą edycją GREENPACT. European ESG Summit, Poznań stanie się centrum europejskiej debaty o zrównoważonym rozwoju. Wydarzenie to stanowi nowatorskie spojrzenie na ESG oraz będzie platformą do dyskusji – począwszy od kwestii związanych z bioróżnorodnością, na nierównościach społecznych kończąc.

GREENPACT. European ESG Summit to efekt współpracy Krajowej Izby Gospodarczej i Grupy MTP. Organizatorzy wydarzenia połączyli swoje siły, w celu stworzenia nowej przestrzeni do jakościowej dyskusji o przyszłości świata. Podczas dwudniowego Kongresu nie zabraknie tematów praktycznych popartych przykładami działań europejskich firm. Jednocześnie, uczestnicy GREENPACT będą mieli okazję posłuchać interesujących dyskusji o kluczowych procesach zachodzących w dzisiejszym świecie, które wpływają nie tylko na codzienne życie, ale również na gospodarkę.

Z jednej strony chcemy mówić o tematach priorytetowych dla przedsiębiorców, czyli o narzędziach i innowacjach pomagających wdrażać ESG w organizacjach, pokazując najlepsze praktyki z Europy. Istotny jest też wątek przewag konkurencyjnych firmy, która skutecznie będzie realizowała założenie zrównoważonego rozwoju. Z drugiej strony warto, aby przedsiębiorcy zrozumieli, dlaczego ESG w ogóle się „pojawiło” – mówi Karolina Opielewicz, członkini zarządu Krajowej Izby Gospodarczej.

W agendzie GREENPACT. European ESG Summit znajdują się tematy pokazujące sytuację polskich przedsiębiorstw wobec wyzwań zrównoważonego rozwoju, jak i kwestie zawierające w sobie szerszą perspektywę: europejską i światową. Stąd część paneli zostanie poświęconych nowym technologiom i innowacjom, rozwojowi zrównoważonych miast, czy nawet eksploracji kosmosu. Wobec tego, w dyskusjach tych nie zabraknie głosu czołowych naukowców uzupełnionych o perspektywę biznesu, trzeciego sektora, czy administracji rządowej. Szerokie spektrum tematów oraz dobór panelistów reprezentujących różne grupy społeczne gwarantuje wysoką jakość debaty, która ma odpowiedzieć na jedno fundamentalne pytanie: czy mamy szansę na lepszą przyszłość?

To właśnie innowacyjne podejście do tematyki zrównoważonego rozwoju oraz udział najważniejszych ekspertów i kluczowych decydentów stanowią o sile tego wydarzenia. Jak zaznacza Tomasz Kobierski, Prezes zarządu Grupy MTP, GREENPACT w założeniu ma być przełomowym kongresem, tworzonym we współpracy z kluczowymi graczami na rynku, którzy angażują się w tematykę ESG.

– Uwzględnianie polityki ESG w strategii biznesowej to nie tylko nowa norma, ale kluczowy element oceny przedsiębiorstw, odpowiadający wchodzącym w życie regulacjom prawnym i rzeczywistym oczekiwaniom społecznym. W ciągu najbliższych kilku lat raportowanie niefinansowe stanie się jednym z najbardziej istotnych czynników wyboru kontrahentów, narzucając firmom konieczność transparentnego dzielenia się informacjami na temat realizacji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Organizowana po raz pierwszy w partnerstwie z Krajową Izbą Gospodarczą konferencja GREENPACT to wyjątkowa okazja, aby zgłębić nie tylko teorię, ale również praktyczne aspekty związane z ESG – mówi Prezes zarządu Grupy MTP.

Aby zrozumieć, dlaczego ESG jest koniecznością, należy w pierwszej kolejności zrozumieć wyzwania dzisiejszego świata ‒ kryzys klimatyczny, drastyczne nierówności ekonomiczne, eksploatacja złóż i zasobów to tylko początek długiej listy tematów, które składają się na krajobraz współczesności. Nie można zapominać też o tym, jak bardzo przesunęła się funkcja korporacji czy przedsiębiorstwa w naszym życiu.

Program oraz szczegóły dot. wydarzenia dostępne są na stronie: https://greenpact.pl/.

GREENPACT
GREENPACT. European ESG Summit / materiały partnera

Czytaj także: Powstanie pomnik wiedźmy. 500 lat temu spłonęła w tym miejscu na stosie

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl