Jacek Jaśkowiak zmierzył się w ringu z Akademickim Mistrzem Polski w boksie

Jacek Jaśkowiak zmierzył się dziś po raz kolejny z zawodowym bokserem. Tym razem na na ringu prezydent Poznania znalazł się z Karolem Łapwą, m.in. dwukrotnym Akademickim Mistrzem Polski w boksie. Obaj podkreślali, jak wiele ten sport daje dzieciom i zachęcali rodziców do zapisywania pociech na zajęcia pięściarskie.

NIE PIERWSZA WALKA

W przeszłości Jacek Jaśkowiak w ringu mierzył się z takimi sportowcami jak Dariusz Michalczewski, Przemysław Saleta czy Artur Szpilka. Z tym ostatnim do walki stanął jeszcze w czerwcu 2020 roku. Dzisiaj prezydent stolicy Wielkopolski po raz kolejny wszedł do ringu. Zmierzył się z Karolem Łapawą.

fot. Ł.Gdak/wpoznaiu.pl 

hotel dla psów w Poznaniu

 

KIM BYŁ RYWAL JAŚKOWIAKA?

To 25-letni pięściarz, który w zawodowym ringu jest do tej pory niepokonany. Ma na koncie 3 wygrane walki. W kategorii półśredniej zaliczył bardzo udany start kariery. Łapawa został Mistrzem Polski Seniorów i Juniorów oraz 2-krotnie zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Jednocześnie 25-latek sukcesy w uznanym klubie Sporty Walki Gostyń łączył ze studiami z zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Już teraz Karol przygotowuje się do swojej 4. walki w zawodowym boksie.

ZMIERZYLI SIĘ W RINGU

Swoje dotychczasowe doświadczenie pokazał na spotkaniu z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem w Elefanta Boxing Club, który szkoli młodych zawodników. Pięściarze najpierw zaliczyli profesjonalny trening, w którym czynny udział brali również młodzi adepci boksu. Prezydent potrenował zwinność, uniki oraz ciosy. Następnie podszedł do sparingu z Mistrzem Polski Seniorów.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Treningi bokserskie są częścią mojego życia. Oczywiście, jeśli chodzi o walki, to już muszę tego unikać. 58 to już wiek dostojny, ale jest to świetna zabawa. Polecam dzieciom, polecam seniorom. To jest świetna koordynacja. – skomentował Jacek Jaśkowiak.

Karol Łapawa docenił kondycję prezydenta i podejście do sportu. Jak podkreślił, boks w dzisiejszych czasach jest zwłaszcza potrzebny młodym ludziom, ponieważ doskonale uczy dyscypliny.

  • Jacek Jaśkowiak rzuca wyzwanie Czarnkowi. fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Bardzo silna prawa ręka, naprawdę ma moc. Łapałem ją na bloki, ale i tak mocno ją czułem. Bardzo doceniam podejście do tego sportu. Koordynacja i dyscyplina to rzeczy, które boks daje dzieciom, a są bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. – podsumował Karol Łapawa.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl