„Życie zaczyna się po 60-tce”. Rozpoczęły się targi Viva Seniorzy

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ruszyły targi Viva Seniorzy. Pawilon 3 zamienił się w ogromną strefę aktywności dla seniorów. Każdy uczestnik może znaleźć tam coś dla siebie.

Każdy może się zbadać

Wśród rozmaitych stoisk znalazły się także te praktyczne, gdzie każdy z seniorów może bezpłatnie się zbadać. Choć na stanowiskach pacjenci nie uzyskają diagnozy, to wynik badania może być sygnałem, gdzie udać się dalej.

Mierzymy seniorom poziom glikemii we krwi, oczywiście nie diagnozujemy. Jest to taka okazja, by się zbadać i dać sygnał, że może trzeba skontrolować coś więcej. Oprócz tego mierzymy ciśnienie, bo wraz z wiekiem jest większe prawdopodobieństwo chorób układu krążenia – mówi nam Mikołaj Nowicki ze stanowiska IFMSA. 

fot. M.Anders / wpoznaniu.pl

Nie tylko zabawa, ale także pomoc potrzebującym

Pelikan Towarzystwo Wspierania Chorych i Potrzebujących im. dra Kazimierza Hologi powstało w tym roku i jest nową organizacją na pozarządowej mapie Poznania. Skupia się na wspieraniu osób, które przebywają na oddziałach gorzej finansowanych przez NFZ. Wolontariat działa na Mogileńskiej w zakładzie opiekuńczo-leczniczym i rehabilitacji medycznej. Jest tam sporo pacjentów po udarach, z różnymi nieonkologicznymi chorobami przewlekłymi. Swoją działalność promują właśnie na targach Viva Seniorzy.

My, jako towarzystwo, wspieramy te osoby oraz remont tego miejsca. Dzisiaj mówimy o naszej misji, zapraszamy do wolontariatu, a seniorom, którzy przyszli na nasze stoisko przedstawiamy potrzeby miejsca. Za symboliczną wrzutkę do puszki można wziąć ze sobą kwiaty – mówi nam Franciszek Szkudelski z Towarzystwa Wspierania Chorych i Potrzebujących im. doktora Kazimierza Hołogi. 

Atrakcje dla wszystkich

Uczestnicy targów mogą zapoznać się z ofertami niemal 70 wystawców. Stoiska podzielono na cztery strefy tematyczne, by ułatwić seniorom dotarcie do nich. To aktywność, wiedza, otoczenie oraz specjalna strefa zdrowia od Herbapol Poznań, który jest złotym partnerem targów.

Wieczorem koncert

Najbardziej wyczekiwaną atrakcją targów Viva Seniorzy będzie koncert Andrzeja Rosiewicza oraz wyjątkowy spektakl kabaretowy „Spotkanie Kolesiów” Zenona Laskowika z gośćmi: Jacek Fedorowicz, Grzegorz Tomczak i Michał Ruksza. Na zwieńczenie piątkowego dnia targowego seniorzy wezmą udział w jedynej w swoim rodzaju Potańcówce, która poprowadzi DJ Zoran.

Darmowe wejściówki

Jeśli chcesz wejść na targi VIVA SENIORZY wystarczy, że wyślesz maila na adres – kontakt@wpoznaniu.pl z prośbą o bilet. Decyduje kolejność maili.

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl