Zabytkowy tramwaj w Poznaniu. Sprzedają w nim kebaby

Opuszczony zabytkowy tramwaj „Caffe Bimba” ma nowego właściciela. Teraz to jest „Express Subway”. Opinie mieszkańców są podzielone. Jednym nie podoba się „tandetna reklama”, inni doceniają odnowienie zdewastowanego pojazdu.

Zabytkowy tramwaj

Tramwaj zbudowano w 1951 roku. Na poznańskie tory wyjechał 20 maja 1966 roku. Woził poznaniaków do 2004 roku. Następnie zrobiono z niego wagon szkoleniowy i do robót torowych. Wyremontowany uzyskał historyczne barwy i oznaczenia.

19 maja 2014 roku powstała Caffe Bimba, która znajdowała się przy ul. Zielonej. 25 sierpnia 2017 roku przeniesiona została na ul. Półwiejską. Przed Starym Browarem zaczęła działać od 23 września. Poznaniacy kupowali w nim kawę, jednak ze względów zdrowotnych, najemca zaniechał prowadzenia działalności. A wandale zdewastowali historyczny tramwaj.

(fot. Łukasz Gdak)

O nowej ofercie gastronomicznej napisał zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski: „Zabytkowy tramwaj na Półwiejskiej – ponownie działa”. Decyzja o zmianie nieczynnego, kultowego tramwaju ponownie na punkt z jedzeniem nie spodobał się każdemu. Nie w obecnej, wizualnej wersji.

– Smutne losy dawnej Bimba Cafe. Zmiana nazwy na „Express subway” (jakże oryginalne) to nic przy oknach starego tramwaju zaklejonymi szmatami z lewitującymi frytami – napisał w mediach społecznościowych internauta, Jacek Cieślewicz.

Nie wszyscy podzielają jednak negatywne opinie. W social mediach część internautów napisała, że wcześniej to miejsce było „opuszczone i zapomniane, wysmarowane bazgrołami”, a teraz tramwaj odmalowano i o niego zadbano.

Czytaj też: Tłusty czwartek w Poznaniu. Kolejki przed cukierniami

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl