Gwiazdy kryminału w Poznaniu w ten weekend

W ten weekend Poznań stał się stolicą dla miłośników kryminału. Ósma edycja festiwalu Granda potrwa do niedzieli.

POZNAŃ STOLICĄ FANTASTYKI

Poznański Festiwal Kryminału Granda odbywa się w Poznaniu po raz ósmy. W tym roku do stolicy Wielkopolski zawitają najbardziej znani twórcy oraz specjaliści z zakresu kryminalistyki. Wstęp na wydarzenia festiwalu jest bezpłatny.

W tym roku porywamy się na nowe formy czyli studio premier, warsztaty literackie i wykłady nadspodziewane, mamy nadzieję, że spełnimy wasze oczekiwania. – czytamy na stronie organizatorów.

JAKIE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA DOROSŁYCH GOŚCI FESTIWALU?

W trakcie Grandy, goście mogą wziąć udział w warsztatach, prelekcjach i spotkaniach ze znanymi twórcami polskich kryminałów. Jednym z najciekawszych punktów programu jest gala festiwalu z udziałem Katarzyny Bondy, która odbędzie się dzisiaj wieczorem. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 20.00 w Domu Studenckim Hanka przy Alejach Niepodległości 26.

Oprócz tego dzisiaj i jutro uczestnicy mogą spotkać się również z innymi osobistościami polskiego kryminału: Magdaleną Grzebałkowską, Anną Rozenberg, Vincentem Severskim, Maciejem Siembiedą czy Wojciechem Chmielarzem. W planach są również wykłady ze specjalistami z dziedziny kryminalistyki sądowej. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy a jednym z warunków jest ukończenie 18 lat.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych poznaniaków. Od rana w Domu Studenckim Hanka przy Alejach Niepodległości 26. Dzieci od 5 roku życia mogą wziąć udział we wspólnym rozwiazywaniu zagadek na podstawie premierowej książki z popularnej serii „Biuro detektywistyczne Lassiego i Mai”. Warsztaty rozpoczynają się od godziny 10.00 w niedzielę.

Pełen program wydarzenia można przeczytać na stronie organizatora, gdzie dostępne są również zapisy na poszczególne wydarzenia.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl