Gruzińska szajka rozbita. Dokonali blisko 50 przestępstw

Policjanci z Poznania gruzińską szajkę złodziei rozbili w lutym 2023 roku. Przez rok śledztwa okazało się, że obcokrajowcy popełnili w sumie blisko 50 przestępstw.

Szajka zajmowała się włamaniami do domów. Działali głównie na terenie województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Mężczyźni wykorzystywali nieobecność domowników, wybijali szyby w drzwiach balkonowych, a następnie kradli pieniądze, biżuterię i drobny sprzęt RTV.

Policja zatrzymała przestępców w lutym 2023 roku pod Bydgoszczą. Od tego czasu biegli z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu analizowali ślady zabezpieczone w różnych miejscach włamań w całym kraju. Dzięki ich pracy podejrzanym postawiono łącznie 48 zarzutów.

fot. Wielkopolska Policja

Gruzinom przedstawiono zarzuty dotyczyły kradzieży z włamaniem, a także uszkodzeń mienia. Dodatkowo, oskarżeni zostali o nielegalne posiadanie broni palnej, użycie podrobionych ukraińskich paszportów oraz praw jazdy. Wśród zarzutów znajduje się także udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Straty w wyniku zdarzeń łączne sięgają kwoty oszacowanej przez pokrzywdzonych na około 1 100 000 złotych – poinformowała wielkopolska policja.

Sprawcy mają 44, 29 i 28 lat. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Płacił znalezioną kartą płatniczą. Teraz grozi mu więzienie

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl