Wielkopolska

Płacił znalezioną kartą płatniczą. Teraz grozi mu więzienie

10 lat więzienia grozi 34 latkowi, który w Kaliszu kilka razy zapłacił za zakupy znalezioną kartą.

We wrześniu 2023 roku policjanci z Kalisza otrzymali zgłoszenie od mieszańca miasta, że ktoś płaci za zakupy jego kartą płatniczą, którą wcześniej zgubił. Z zeznań poszkodowanego wynikało, że sprawca zdążył sześciokrotnie skorzystać z karty, dokonując płatności zbliżeniowych w różnych sklepach.

– Zebrany na tamtą chwilę materiał dowodowy nie pozwolił na ustalenie sprawcy przestępstwa. Dochodzenie w tej sprawie umorzono- informują policjanci.

Na początku tego roku policjantom udało się na nagraniach z kamer monitoringu uchwycili wizerunek sprawcy. Kilka dni później, funkcjonariusze zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 34-letni kaliszanin. Śledczy postawili mu zarzuty przywłaszczenia oraz sześciu kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, aby w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy kart bankomatowych, znalazcy niezwłocznie przekazywali je do odpowiednich organów. Osoby, które zgubiły lub którym została skradziona karta płatnicza, powinny natychmiast poinformować o tym placówkę bankową oraz zablokować możliwość dokonywania płatności, aby zapobiec nieuprawnionym operacjom i uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

Czytaj także: Radiowóz rozbił się na słupie. Policjanci są ranni

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl