Wielkopolska

Groził, że zabije organizatorów WOŚP

Policjanci z Piły zatrzymali 55-latka, który kierował groźby karalne za pośrednictwem znanego portalu społecznościowego pod adresem organizatorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Piła

W ostatnim czasie na znanym portalu społecznościowym pojawił się wpis jednego z lokalnych sztabów WOŚP. W komentarzu do tego postu jeden z użytkowników, używając wulgaryzmów, zagroził pozbawieniem życia autorom wpisu. Dodatkowo, w swoim nawiązał do tragicznego zabójstwa Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Pilscy kryminalni zatrzymali 55-letniego autora groźnych komentarzy. Jest nim mieszkaniec gminy Słupsk. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– Mężczyzna przekonał się, że w Internecie nie jesteśmy anonimowi, a skutki takich zachowań mogą być bardzo dotkliwe – informuje st. sierż. Magdalena Mróz, z wielkopolskiej policji.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem 3 miesięczny areszt dla podejrzanego. Sąd do wniosku się przychylił.

Czytaj także: Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poznańskie sztaby publikują zebrane kwoty

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl