Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poznańskie sztaby publikują zebrane kwoty

175 mln 426 tys. 813 złotych – z taką kwotą zakończył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Znane są też pierwsze wyniki poznańskich sztabów.

Pół godziny przed północą w niedzielę zakończył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O zebranej kwocie, 175 mln 426 tys. 813 zł, poinformował Jerzy Owsiak. – Graliśmy na całym świecie, graliśmy w całej Polsce, graliśmy na całej przestrzeni, gdzie jest miłość, przyjaźń i muzyka – powiedział.

WOŚP w Poznaniu. Ile zebrały poznańskie sztaby?

Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej również opublikował wynik swojej zbiórki. W tym roku w puszkach wolontariuszy znalazło się 674 952, 46 zł.

„Drodzy Wolontariusze i Wolontariuszki! Zebraliśmy 674 952,46 zł. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!” – przekazał sztab w mediach społecznościowych.

Drodzy Wolontariusze i Wolontariuszki!Zebraliśmy 674 952,46 zł ❤️Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Opublikowany przez Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej Niedziela, 28 stycznia 2024

Zebraną kwotą pochwalił się również Sztab WOŚP Hufiec ZHP Poznań-Wilda.

„Kochani, pieniądze, które zebraliście w puszkach, trafiły już do banku, samymi puszkami kwestarskimi pobiliście nasz rekord! Dokładnie taka kwota 110 091,43 zł była naszą zebraną sumą w momencie, kiedy znajdowaliśmy się w banku” – napisano.

Kochani, pieniądze, które zebraliście w puszkach trafiły już do banku, samymi puszkami kwestarskimi pobiliście nasz…

Opublikowany przez Sztab WOŚP Hufiec ZHP Poznań-Wilda Niedziela, 28 stycznia 2024

Tegoroczny finał WOŚP był poświęcony zakupom sprzętu medycznego, który będzie służył do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Zobacz też: Straciła pracę za serduszko WOŚP. Po 3 latach Patrycja Kasperczak wraca do TVP Poznań

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl