Grażyna Kulczyk uhonorowana w Davos. „Toruje drogę artystkom na całym świecie”

Grażyna Kulczyk otrzymała nagrodę podczas Światowego Forum Ekonomicznego. Przyznano jej wyróżnienie za spektakularną działalność filantropijną na rzecz równości płci w sztuce oraz za wsparcie dla artystek.

Fundacja World Woman przyznała nagrodę World Woman Hero in Art & Philanthropy Grażynie Kulczyk. Otrzymała ją za zaangażowanie w promocję równości płci i konsekwentne wsparcie dla artystek.

– Niezachwiane zaangażowanie Grażyny Kulczyk we wzmacnianie pozycji kobiet poprzez sztukę i biznes jest inspirujące. Jej wizja i działania torują drogę artystkom na całym świecie – przekazała Rupa Dash, prezes World Woman Foundation.

Wzmocnienie roli i pozycji kobiet

Fundacja zrzesza ponad 15 tysięcy członków na całym świecie. Dąży do wzmocnienia roli i pozycji kobiet i dziewcząt. Wśród poprzednich laureatek nagrody znalazły się takie osobistości jak była prezydent Malawi, Swati Mandela – działaczka na rzecz pokoju i wnuczka Nelsona i Winnie Mandeli, oraz Helen Clark, była premier Nowej Zelandii.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Davos, w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego. Jest częścią Światowej Agendy Kobiet z Davos, której celem jest zwrócenie uwagi na wpływowe kobiety i wprowadzenie globalnej równości.

Zobacz też: Poznań najbardziej przyjazny dla społeczności LGBT+? „Ten przykład przeszedł do historii”

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl