Frekwencja w wyborach. Poznań z 3. najlepszym wynikiem

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała informacje o frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do godz. 17 do urn poszło 28,20% wyborców. To mniej niż o tej samej porze w poprzednich wyborach. Poznań zanotował trzecią najlepszą frekwencję w wśród miast wojewódzkich.

9 czerwca, od samego rana Polacy, tak jak reszta obywateli Unii Europejskiej, wybierają swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Ilu skorzystało z tego przywileju? Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak, przedstawił, jak prezentuje się frekwencja w wyborach do godz. 17.

Wszystkich uprawnionych do głosowania w całym kraju jest 28 728 512 osób. Do popołudnia wydano 8 101 018 kart do głosowania. Stanowi to 28,20%. To aż o 4% mniej niż w analogicznym momencie, podczas wyborów w 2019 roku.

Wielkopolanie nie ruszyli zbyt tłumnie do urn wyborczych. W naszym województwie zagłosowało 26,82% ludzi, czyli mniej niż w reszcie kraju. Sytuacja wygląda nieco lepiej w samym Poznaniu. Gród Przemysła może na ten moment pochwalić się frekwencją wynoszącą 34,01% (129 675 wydanych kart). Jest to trzeci najlepszy wynik wśród wszystkich miast wojewódzkich.

frekwencja w wyborach
Poznaniacy głosują. Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie jest wysoka / fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Nietypowy lokal wyborczy pod Poznaniem. Mieszkańcy głosują na barwnej łące wydzierganej z włóczki [ZDJĘCIA]

Mateusz Witczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl