Aquanet czyści studzienki. Czy to wystarczy, by woda przestała zalegać na ulicach?

Po ostatnich ulewach, które przeszły przez Poznań, Aquanet zdecydował się na wyczyszczenie studzienek miejskich. Ma to zapobiec ich zatykaniu i zaleganiu wody na ulicach.

Deszczowa aura w Poznaniu powoduje częste zaleganie kałuż na ulicach. Woda w wielu miejscach nie ma sposobności odpłynięcia, przez co utrudnia ruch po mieście, szczególnie dla pieszych. Po ostatniej nawałnicy Internet obiegły nawet filmiki, w których ludzie pływają na materacu po ul. Sikorskiego na Wildzie. W odpowiedzi na tę sytuację, Aquanet zdecydował się na współpracę z zewnętrzną firmą, aby oczyścić studzienki i polepszyć warunki na drogach.

– Wszystkie wpusty deszczowe są planowo czyszczone dwa razy w roku. Do tego dochodzą działania doraźnie, interwencyjnie w przypadku ich zamulenia, np. podczas intensywnych opadów- tłumaczą pracownicy firmy Aquanet.

Firma zewnętrzna zajmuje się czyszczeniem zarówno wpustów do kanalizacji deszczowej, jak i ogólnospławnej. To jednak nie koniec wszystkich prac które wykonywane są na poznańskich ulicach. Również pracownicy Aquanetu angażują się w te prace. Trwa czyszczenie sieci kanalizacji ogólnospławnej.

Jak informuje miasto, w 2023 roku zostało wyczyszczonych łącznie 25 172 wpustów deszczowych, przy czym w trybie awaryjnym przeprowadzono czyszczenie 3468 z nich. Dodatkowo, odnotowano ponad 330 interwencji, które wymagały natychmiastowej naprawy różnych elementów infrastruktury, takich jak wpusty, włazy, studnie betonowe czy przykanaliki.

Czytaj także: Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wielkopolska w ogonie

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl