Nietypowy lokal wyborczy pod Poznaniem. Mieszkańcy głosują na barwnej łące wydzierganej z włóczki [ZDJĘCIA]

Wyborcy, którzy głosują w Czerwonaku mają okazję podziwiać lokal wyborczy, który łudząco przypomina łąkę pełną kwiatów. Tylko chyba coś jest nie tak? Ach tak… Wszystko wykonane jest w włóczki!

Wybory do Parlamentu Europejskiego

To już lokalna tradycja. Dom Kultury Sokół w podpoznańskim Czerwonaku, zawsze, gdy służy jako lokal wyborczy, przechodzi swoistą metamorfozę. Przykładowo, podczas ostatnich wyborów parlamentarnych zamieniał się w przestrzeń teatralną. Wyjątek stanowiły wybory prezydencki z 2020 roku. Zrezygnowano wtedy z dodatkowej dekoracji ze względu na trwającą pandemię COVID-19.

W tym roku, lokal ponownie nie przypomina typowego miejsca wyborczego. Panuje tu przyjemne, stonowane oświetlenie, a całe wnętrze zostało udekorowane w sposób, który przenosi wyborców do świata kwiatów, gdzie mogą poczuć się jakby byli daleko od miejskiego zgiełku, otoczeni spokojem i naturą. Wszystkie ozdobne elementy zostały wykonane ręcznie przez członków grupy „Śmigające Szydełka” oraz innych entuzjastów szydełkowania, pod okiem instruktorki Doroty Marciniak.

– Trudno sobie wyobrazić jaki ogrom pracy został włożony w te drobne elementy, które można zobaczyć na stołach, ścianach, stylizowanych drzewach – pochwalił się na FB Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”.

Zobacz jak wygląda ten nietypowy lokal wyborczy:

Czytaj także: Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Jacek Jaśkowiak: Musimy bronić naszych wartości

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl