Flagi Izraela zawisły w Poznaniu w geście solidarności (ZDJĘCIA)

Poznań solidarny z zaatakowanymi miastami Izraela. Flagi pojawiły się na budynku Gminy Żydowskiej w Poznaniu. Gmina udostępniła też synagogę.

Poznań solidarny z Izraelem

W weekend Gmina Żydowska udostępniła synagogę, by można się w niej pomodlić za Izrael i ofiary napaści Hamasu. Do synagogi można było też przyjść, by po prostu wyrazić poparcie dla brutalnie zaatakowanego kraju.

-Z całego serca dziękujemy za wspólne modlitwy o pokój w Izraelu przybyłym dzisiaj do naszej Synagogi Izraelczykom, Księdzu w imieniu Kościoła Katolickiego oraz mieszkańcom Poznania i Wielkopolski – napisali członkowie Gminy Żydowskiej w Poznaniu na oficjalnym koncie na Facebook’u.

Wojna

W sobotę Izrael został zaatakowany przez oddziały Hamasu. Bojownicy wysadzili fragment muru, przedostawali się także ponad nim na paralotniach. Ich droga morska okazała się najmniej skuteczna, poruszające się nią oddziały zostały wybite przez marynarkę wojenną Izraela.

Przez granicę przedostało się jednak tak wielu bojowników Hamasu, że rozpoczęli rzezie na ulicach izraelskich miast. Rozstrzeliwali rodziny w mieszkaniach, zabijali ludzi przejeżdżających samochodami, wielu obywateli Izraela porwali.

Według izraelskich mediów od soboty zginęło 700 obywateli tego kraju, w tym dzieci.

Późnym wieczorem w sobotę wojska izraelskie rozpoczęły atak na Strefę Gazy, w której chroni się Hamas. Wyłączono prąd, zniszczono wiele budynków. W Strefie Gazy zamieszkuje około 2 milionów ludzi.

Czytaj także: 2. kolejnych influencerów z Wielkopolski zamieszanych w aferę pedofilską?

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl