Trasa kolejowa Poznań – Szczecin zablokowana. We Wronkach wykoleił się pociąg towarowy

Chwilę po godzinie 16:00 na jednym z wiaduktów kolejowych we Wronkach wykoleił się pociąg towarowy przewożący węgiel. Uszkodzonych zostało 12 wagonów. Nikomu z ludzi nic się nie stało. Trasa kolejowa Poznań – Szczecin jest zablokowana. Pociągi osobowe mają wielogodzinne opóźnienia. 

Niektóre z wagonów są zniszczone doszczętnie. Z kilkunastu węgiel wyspał się na tory. Specjalna komisja i prokurator badają przyczyny wypadku. Na razie nie wiadomo jak mocno zniszczona jest infrastruktura kolejowa,  jakiej będzie wymagała naprawy i kiedy pociągi wrócą na tory.

fot. poznews.pl

Najpierw trzeba będzie zebrać rozsypany węgiel, usunąć uszkodzone wagony a następnie sprawdzić stan torowiska. Na miejsce wykolejenia zostały skierowane trzy specjalistyczne pociągi techniczne oraz pociąg do naprawy sieci trakcyjnej.

W komunikacie opublikowanym przez PKP o godz 19:30 można przeczytać że – po wykolejeniu się 12 wagonów z węglem w miejscowości Wronki, zmiany rozkładu jazdy objęły 11 pociągów IC oraz 12 pociągów PR. Przewoźnicy wzajemnie honorują bilety na trasie Poznań – Szczecin. W komunikacji zastępczej wykorzystane jest 9 autobusów. 

PKP Intercity wprowadziły na trasie od Szczecina do Poznania zastępczą komunikację autobusową na odcinku pomiędzy Drawskim Młynem a Pęckowem. Przewozy Regionalne na odcinku Wronki – Miały. W opóźnionych pociągach PKP IC pasażerowie otrzymują napoje. Również na dworcach Poznaniu i w Szczecinie pasażerowie oczekujący na pociągi mają zapewnione napoje.

Z naszych informacji wynika jednak, że na dworcach na których pasażerowie zmuszeni są do przesiadki panuje chaos. Brakuje konkretnej informacji. Tak jest np: na stacji w Krzyżu.

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl