Dotkliwa kara finansowa dla Lecha

W sumie 113 tysięcy euro – taką karę nałożyła na Lecha Poznań Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA. To efekt nieprzepisowego zachowania kibiców podczas meczów Ligii Konferencji Europy.  

Kara dla Lecha za zachowanie kibiców

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA ukarała Lecha Poznań za wydarzenia podczas wyjazdowego meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy z austriackim FK Austria Wiedeń (27 października) oraz domowego meczu 6. kolejki z hiszpańskim Villarreal CF (3 listopada).

I tak za za mecz z Austrią Lech dostał 60,25 tys. euro kary za użycie przez kibiców środków pirotechnicznych i 3 tys. euro kary za niewłaściwe zachowanie zespołu. Za odpalenie pirotechniki przez swoich fanów została nałożona również kara na Austrię Wiedeń, która otrzymała grzywnę w wysokości 4 250 euro.

Za mecz z Villarrealem Lech otrzymał 37,75 tys. euro kary za użycie przez kibiców środków pirotechnicznych oraz 12 tys. euro kary za blokowanie przejść.

Poznaniacy w 1/16 Ligi Konferencji Europy zmierzą się norweskim FK Bodo/Glimt. Pierwszy mecz Lechici rozegrają na wyjeździe – 16 lutego, rewanż odbędzie się tydzień później na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl