Doktorant z Poznania w finale światowego konkursu fotografii

Michał Michlewicz, doktorant Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zakwalifikował się do ścisłego finału konkursu Wildlife Photographer of The Year organizowanym przez londyńskie Natural History Museum.

O konkursie

Wildlife Photografer of The Year to jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych na świecie, dla fotoreporterów interesujących się dziką przyrodą. Jest to konkurs tematyczny, w którym może wziąć udział każdy, dla kogo przyroda jest terytorium nieodkrytym, wyjątkowym i przede wszystkim wartym uwagi. Z każdą edycją konkurs staje się coraz bardziej popularny, z uwagi na prestiż jakie zapewnia.

Praca Michlewicza

Autor dostrzegł, że w zaniedbanej stodole w Radlinku – małej wsi w zachodniej Polsce – mieszka dużo zwierzaków. Dzięki swojej kamerze Michlewicz nagrał kunę, borsuka i lisa, a także kota. Ustawiając fotopułapkę tuż przy stodole, czekał, co ją uruchomi. Na zdjęciach zarejestrował np. kota, który ze świeżą zdobyczą przyszedł do stodoły.

Autorowi zdjęcia zależy, by jego zdjęcie zostało użyte do zilustrowania wpływu, jaki koty domowe mogą mieć na lokalny ekosystem – można przeczytać na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego.

Zdjęcie doktoranta zostało wybrane do konkursu w kategorii nagroda publiczności i znajduje się pośród 25 finałowych zdjęć z 60 tys. nadesłanych prac. Zdjęcie konkursowe  poza walorami estetycznymi porusza także ważną kwestię drapieżnictwa kotów domowych

Głos na pracę poznaniaka można oddać wchodząc na stronę https://www.nhm.ac.uk/wpy/peoples-choice Głosować można do 2 lutego 2023 roku. Wyniki będą ogłoszone na stronie konkursu 9 lutego 2023 r.

Krystyna Yehorova
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl