Ciężarówki będą ścigać się na Torze Poznań

Poznań zostanie jednym z gospodarzy mistrzostw Europy samochodów ciężarowych. Wyścig po raz pierwszy odbędzie się na Torze Poznań. Zawody zaplanowane są na czerwiec przyszłego roku.

WYŚCIGI CIĘŻARÓWEK

Międzynarodowa Organizacja Samochodowa (FIA), która jest organizatorem Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych (ETRC) poinformowała w środę, że od przyszłego sezonu zawody będą odbywały się, nie na ośmiu, jak dotychczas, a na dziewięciu torach. Do grona gospodarzy turnieju dołączył Tor Poznań.

Jesteśmy podekscytowani dodaniem nowego miejsca do kalendarza w czerwcu. Po raz pierwszy na torze w Poznaniu odbędą się mistrzostwa FIA i nie możemy się doczekać ekscytujących wyścigów, który wydaje się być wyzwaniem dla naszych kierowców. – powiedział Rolf Werner, dyrektor ETRC.

„NAJWIĘKSZY” WYŚCIG ŚWIATA

Europejskie wyścigi ciężarówek organizowane są od 1985 roku. Obecnie startować mogą w nich samochody o minimalnej masie 3,5 tony, dlatego organizatorzy mówią, że jest to „największy” wyścig na świecie. Impreza jest nie tylko widowiskiem sportowym ale również miejscem spotkań branży. Duża rola jaką w europejskim transporcie odgrywają polskie firmy była jednym z czynników, który zadecydował o wyborze poznańskiego toru na organizatora wydarzenia.

Polska jest ważnym ośrodkiem europejskiego transportu ciężarówek, a biorąc pod uwagę ścisły związek między tą branżą a sportem, który istnieje w ramach mistrzostw, jest to rozsądny i odpowiedni krok żeby dodać Poznań do grona organizatorów. – mówił podczas spotkania w Bolonii, Marek Nawarecki, dyrektor  Działu Samochodów Sportowych i Turystycznych FIA.

Oprócz Polski gospodarzami zawodów są Włochy, Węgry, Słowacja, Niemcy, Czechy, Belgia, Francja oraz Hiszpania. Impreza w stolicy Wielkopolski będzie składała się łącznie z czterech wyścigów, które odbędą się na Torze Poznań 24 i 25 czerwca przyszłego roku.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl