Czterech wielkopolan zatrzymanych przez CBA. Mieli wystawiać fikcyjne faktury na 25 milionów złotych

CBA zatrzymało czwartą osobę podejrzaną o udział w wyłudzeniach podatkowych. Jak informują służby prasowe biura, skarb państwa stracił przez nielegalne działania niemal 3 miliony złotych.

FIKCYJNE FAKTURY

Funkcjonariusze z poznańskiej delegatury CBA zatrzymali w ostatnich dniach czwartą osobę podejrzaną o wystawianie nielegalnych faktur vat. Według informacji, które przekazują funkcjonariusze służb wynika, że grupa przedsiębiorców z wielkopolski wystawiała sobie wzajemnie fikcyjne dokumenty sprzedaży usług i produktów, a następnie wyłudzali na ich podstawie zwrot podatku.

Do tej pory zarzuty w sprawie usłyszały cztery osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że straty budżetu państwa z tego tytułu to ponad 2 miliony 700 tysięcy złotych. – przekazuje zespół prasowy CBA.

MILIONOWE OSZUSTWO

Zatrzymany mężczyzna miał posługiwać się fakturami na kwotę 3 milionów złotych. Łącznie cała grupa, która współpracowała w sprawie wyłudzeń przygotowała nielegalne dokumenty sprzedaży opiewające na 25 milionów złotych. CBA za zgodą prokuratury ograniczyło wolność podejrzanych na czas postępowania.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl