Darmowe i bez zapisów badania lekarskie

Mieszkańcy Poznania mają szansę zadbać o swoje zdrowie i aktywność fizyczną podczas wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Biała Sobota. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który obejmuje porady specjalistów, pomiary medyczne oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Biała Sobota Poznań

W sobotę, 13 lipca, na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Roosevelta przy ul. Lechickiej 105, odbędzie się wydarzenie Biała Sobota. Od godziny 11.00 do 16.00 poznaniacy będą mogli skorzystać z wielu darmowych badań lekarskich oraz atrakcji. To doskonała okazja, aby mieszkańcy zadbali o swoje zdrowie i samopoczucie. Podczas tego wydarzenia poznaniacy mogą również skorzystać z licznych porad specjalistów oraz wykonać badania. Dowiedzą się również o zdrowym stylu życia.

Bezpłatne badania lekarskie Poznań

Podczas Białej Soboty na stoisku Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych będzie można zbadać poziom glukozy we krwi i zmierzyć ciśnienie tętnicze. Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy zaprezentuje swoją ofertę, a w strefie cardio dostępne będą konsultacje kardiologiczne oraz badania EKG. W słuchobusie przeprowadzone zostaną badania słuchu, a podolog udzieli cennych porad.

Specjaliści zbadają znamiona skóry i opowiedzą o profilaktyce nowotworów, a ratownicy PCK pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy. Dietetycy wykonają pomiar składu ciała i podzielą się wiedzą na temat zdrowego żywienia. Pracownicy NFZ wyjaśnią, dlaczego regularne badania są tak ważne. Analizator składu ciała pozwoli na dokładne sprawdzenie tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej.

Sanepid umożliwi badanie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu i pokaże, jak alkohol wpływa na sprawność psychoruchową przy użyciu alkogogli.

W strefie dla dzieci przewidziano animacje, gry, zabawy i konkursy, a dorośli będą mogli wziąć udział w zajęciach jogi na świeżym powietrzu. Ponadto, specjaliści z Pro-Diagnostic wykonają badania gęstości kości, a Family Optic przeprowadzi przesiewowe badania wzroku.

Na miejscu będzie również możliwość złożenia wniosków o Kartę Dużej Rodziny czy Kartę Seniora oraz uzyskania informacji o zadaniach realizowanych przez Poznańskie Centrum Świadczeń i Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Czytaj także: Kształcili przyszłych lekarzy. To się zmieni od nowego roku akademickiego

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl