Co w weekend w Poznaniu?

Wraz z coraz cieplejszą pogodą i przebudzeniem się natury, mieszkańcy mają dosyć siedzenia w domach. Miasto staje się centrum życia, oferując bogaty wybór atrakcji dla wszystkich. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych rozrywek, które obejmują zarówno darmowe, jak i płatne propozycje.

Piątek 23.02

godz. 12.00 – w Teatrze Animacji, przy ul. Św. Marcina 80/82 odbędzie się spektakl pt. „Dziób w dziób”. To widowisko o miejskich podwórkach, gdzie rządzi banda gołębi. Pojawienie się Przemka, samotnego, młodego wróbla, zmienia reguły gry. Spektakl uczy, że warto łączyć siły i nie wykluczać kogoś za jego „inność”. Bilety w cenie od 40 zł.

godz. 19.00 – w Teatrze Polskim w Poznaniu przy ul. 27 Grudnia 8/10 odbędzie się spektakl pt. „Cudzoziemka”. Na podstawie powieści Marii Kuncewiczowej. Twórcy zdecydowali się umieścić akcję tu i teraz, w jednej przestrzeni, podczas uroczystości żałobnych związanych ze śmiercią Róży. Wstęp biletowany. Bilety w cenie od 60 do 100 zł.

godz. 18.00 – w Bibliotece Raczyńskich w Filii Sztuki przy pl. Wolności 19, odbędzie się spotkanie Klubu Książki wokół utworu pt. „Droga do Bugulmy”. Książka ta to dramatyczna powieść autorstwa Jachyma Topola. Podczas tego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję bliżej poznać ten utwór i zapoznać się z losami jego bohaterów. Wstęp wolny.

godz. 19.00 – w restauracji Oregano and Wine przy ul. Śniadeckich 25 odbędzie się wyjątkowy muzyczny wieczór. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć najpopularniejsze utwory Elli Fitzgerald i Louisa Armstronga, legendarnego duetu jazzowego. Muzyce na żywo towarzyszyć będzie specjalna kolacja degustacyjna autorstwa Szefa Kuchni Tomasza Zdrenki. Bilet na ToBilet.pl 

godz. 20.00 – w Teatrze Komedia przy ul. Grochowskiej 49 odbędzie się spektakl pt. „Rubinowe Gody”.  Spektakl to komedia pełna  zdrad, zabawnych pomyłek i skandalu politycznego. Zamiast spokojnego wypoczynku małżeńską parę czeka seria nieoczekiwanych i zabawnych zdarzeń, począwszy od tajemniczego gościa w ich pokoju. Bilety w cenie od 59 do 65 zł.

Sobota 24.02

godz. 10.00 – w Teatrze Animacji, przy ul. Świętego Marcina 80/82, odbędzie się spektakl pt.„Tu mieszkamy”. Spektakl stworzony jest z myślą o najmłodszych. Opiera się na tańcu, ruchu i wykorzystaniu różnych przedmiotów. Główny akcent kładzie na poszukiwaniu istoty wspólnoty, tworząc przestrzeń do dzielenia się emocjami. Ceny biletów od 30 zł.

godz. 10.00 – 15.00 – na terenie MTP w pawilonie nr 1 przy ul. Głogowskiej 26 odbędą się Ferie w Centrum Nauki Wyobraźnia. A od 17.00 – 22.00 dodatkowo odbędzie się niezapomniana NOC pełna nauki i zabawy – warsztaty interaktywne, wykłady odkrywcze, gry edukacyjne i warsztaty dla młodych naukowców! Bilety od 30 zł.

godz. 11.00 – w Galerii Miejskiej Arsenał przy ul. Szyperskiej 2/6-8 odbędą się warsztaty z cyklu Rodzinne spotkania ze sztuką. To wydarzenie głównie skierowane do najmłodszych. Podczas niego dzieci nauczą się nowego pojęcia, a następnie same zaprojektują i stworzą mozaiki. Podczas prac uczestnicy wezmą udział także we wspólnej grze. Wstęp wolny.

godz. 17.00 – 22.00 – Jeśli nie macie planów na najbliższą sobotę zapraszamy na NOC W CENTRUM NAUKI WYOBRAŹNIA. Od godziny 17:00 do 22:00 czeka na Was moc atrakcji:

  • zajęcia eksperymentalne dla dzieci
  • warsztaty w strefie 3D
  • zabawy z aerodynamiką
  • warsztaty z elektrostatyką
  • wykłady edukacyjne dla dorosłych
  • gra edukacyjna na terenie Wystawy

Każdy warsztat oraz wykład będzie odbywał się co godzinę, ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

Wydarzenie odbywa się w Centrum Nauki Wyobraźnia na terenie MTP, pawilon 1, wejście od ul. Głogowskiej

godz. 19.00– w Teatrze Nowym na Dużej Scenie, przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt. „Sen o nocy letniej”.  Podczas wydarzenia, widownia ujrzy gromadę mieszkańców Aten, elfy i inne leśne duchy. Nie będzie to jednak niewinna opowiastka o miłości i magii w przyjemnych okolicznościach przyrody. Bilety w cenie  od 70 do 90 zł.

Niedziela 25.02

godz. 9.00 – w Palmiarni Poznańskiej przy ul. Matejki 18 odbędzie się wystawa Sztuki Afrykańskiej. Jest to prywatna kolekcja państwa Machów, którzy osobiście pojawią się na wystawie. Opowiedzą zwiedzającym o swoich doświadczeniach, spostrzeżeniach i  historiach z wypraw do Afryki. Wstęp na wystawę w cenie biletów do Palmiarni. Bilety od 12 zł.

godz. 12.00 – w PGE Akademia Judo przy ul. Taborowej 4 odbędzie się „Dmuchane pożegnanie Ferii Zimowych”. Organizatorzy przygotowali wiele aktywności, takich jak dmuchańce, malowanie twarzy, tatuaże wodne oraz Strefa Fanów Dinozaurów. Na dzieci czekają też konkursy z nagrodami, tańce zabawy, balonowe zoo oraz szalone klocki. Bilety w cenie 30 zł. 

godz. 15.30 – w Kinie Apollo przy ul. Ratajczaka 18 odbędzie się spektakl komediowy pt. „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!”. Widowisko to zakręcona farsa w klasycznym stylu autorstwa Kena Ludwiga. Na widzów czeka karuzela pomyłek, lawina śmiechu i szalone tępo. A to wszystko w rytmie operowych hitów. Bilety w cenie 130 i 160 zł.

godz. 16.30 – w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 odbędzie się spektakl pt.„Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Królewskiego Baletu Klasycznego. Opowieść ta porusza serca poprzez historię miłości. Fabuła skupia się na losach młodego księcia Zygfryda, który zakochuje się w pięknej Odettcie. Niestety, ta zostaje przemieniona w łabędzia. Bilety w cenie 140 zł.

Czytaj także: Kombinat wraca do Teatru Muzycznego

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl