Co Ławicy daje połączenie z lotniczym hubem ?

Są oknem na świat, przesiadkowym punktem skąd znaleźć można połączenia lotnicze na drugi koniec globu. Wiele mniejszych lotnisk zabiega o to, aby rejsy do takich portów mieć. Poznańskie lotnisko je ma i to nawet 7 razy w tygodniu. 

Lotnicze huby – dla niewtajemniczonych – porty przesiadkowe. Są nimi Frankfurt nad Menem, Kopenhaga czy Warszawa. To porty lotnicze, z których możemy polecieć w różne kierunki świata. Lokalne porty lotnicze zabiegają o to, aby takie połączenia w swojej ofercie mieć. Patrząc na Poznań, a dokładnie na siatkę połączeń poznańskiej Ławicy to może śmiało powiedzieć, że do dalekich podróży jesteśmy całkiem dobrze przygotowani.
Wszystko zależy od pasażera, od tego jak potrafi zaplanować sobie podróż i tak skonfigurować lot, aby za przelot np. za ocena nie wydać majątku.

fot. archiwum

Na mapie połączeń z Poznania pojawiły się znów loty oferowane przez Norweskiego przewoźnika Norwegian. Rejsy na główne lotnisko Oslo-Gardermoen realizowane będą od 1 kwietnia 2020 roku. Samolot z Poznania do Oslo będzie latał dwa razy w tygodniu, w każdą środę i sobotę. Pierwszy rejs na tym kierunku zaplanowano na 1 kwietnia 2020 roku. Natomiast rejsy z Kopenhagi do Poznania realizowane będą od 31 marca 2020 roku. Do stolicy Danii samolot z Poznania poleci również dwa razy w tygodniu we wtorek i sobotę. Pierwszy rejs odbędzie się 31 marca 2020 roku.

I na to drugie lotnisko warto zwrócić szczególną uwagę. Port lotniczy w Kopenhadze jest właśnie typowym portem przesiadkowym, z którego możemy polecieć w różne rejony świata. Codziennie przewija się tu około 50 tys. pasażerów, co daje w skali roku blisko 18 mln podróżnych. Dla przykładu tylko linie lotnicze SAS z tego portu oferują połączenia do blisko 70 miast na całym świecie.

źródło : pl.wikipedia.org – lotnisko we Frankfurcie nad Menem

Jeszcze lepszym przykładem jest największe lotnisko w Niemczech, Frankfurt nad Menem. Narodowy niemiecki przewoźnik lata stąd do blisko 170 portów na całym świecie. Jeśli marzą nam się więc dalekie egzotyczne podróże, czasami za nieduże pieniądze taką podróż można zacząć planować właśnie w Poznaniu. Stolica Wielkopolski ma przez 7 dni w tygodniu, trzy połączenia z jednym największych portów lotniczych w Europie, czyli z Frankfurtem nad Menem. Lot z Poznania do Frankfurtu trwa, niecałe półtorej godziny, a bilety kosztują kilkaset złotych.

źródło : HotelSpotter.pl – lotnisko im. F. Chopina w Warszawie

Połączenia lotnicze Poznań – Warszawa to też gratka dla tych, którzy szykują daleką podróż, traktując lotnisko im. Chopina jako port przesiadkowy. Ze stolicy Wielkopolski do Warszawy polecimy 7 dni w tygodniu, nawet 6 razy dziennie. Tak duża liczba połączeń powoduje, że możemy dopasować sobie godzinę rozpoczęcia naszej podróży w Poznaniu do godziny kolejnego lotu z Warszawy np. do Singapuru.

Warto zauważyć, że cena biletu na lot z Poznań – Warszawa – Poznań często jest tańsza od podróży pociągiem PKP Intercity na tej samej trasie. Często znaleźć można bilet lotniczy, którego cena nie przekracza 150 złotych i jest to cena za przelot i z powrotem.

Powyższy materiał jest artykułem sponsorowanym przez  Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl