Jaśkowiak kandydatem w prawyborach prezydenckich PO

To już pewne. Nasze nieoficjalne informację się potwierdziły. Jacek Jaśkowiak jest kandydatem w prawyborach PO na prezydenta RP. Ogłosił to na swoim profilu na portalu społecznościowym.  

Polska potrzebuje silnej prezydentury, która zatrzyma łamanie praworządności, wydobędzie kraj z chaosu, partyjniactwa i przywróci wszystkim obywatelom poczucie wspólnoty. Chcę podjąć się tego wyzwania. Dlatego zgłosiłem swoją kandydaturę w prawyborach Koalicji Obywatelskiej – napisał na Facebooku Jacek Jaśkowiak.

O tym, że pojawiła się druga kandydatura — oprócz Małgorzaty Kidawy-Błońskiej — potwierdził to dziś rano szef komisji wyborczej partii, Rafał Grupiński. Do późnego popołudnia nikt z Platformy Obywatelskiej, niech chciał jednak potwierdzić kim jest drugi kandydat.

informacja jest taka, że jest drugie zgłoszenie i są dwie osoby. W piątek będziemy informować kto to jest, bo komisja wyborcza zapozna się z tą aplikacją. – mówił Grzegorz Schetyna cytowany przez Onet.pl.

Jaśkowiak sam postanowił o tym poinformować, nie czekając na piątkowe posiedzenie komisji wyborczej PO.

Wcześniej z kandydowania w prawyborach zrezygnował Radosław Sikorski oraz Bartosz Arłukowicz. Tomasz Grodzki – o którym mówiono, że może być kandydatem w prawyborach PO na prezydenta RP – zadeklarował swoje poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Prawybory odbędą się 14 grudnia 2019 r na krajowym zjeździe Platformy Obywatelskiej.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl