Choinki od leśników tańsze

Jak co roku poznańscy leśnicy zachęcają do zakupu choinki pachnącej lasem. Sprzedaż ruszyła w Nadleśnictwie Pniewy 10 grudnia, następnie w przyszłym tygodniu w 17 miejscach poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych.

Leśnicy odpowiadając na zapotrzebowanie na prawdziwe drzewka, zakładają specjalne plantacje, na przykład tam gdzie nie może powstać las np. pod liniami wysokiego napięcia. Następnie w okresie przedświątecznym organizowane są kiermasze na terenie nadleśnictw, oferujące piękne żywe choinki.

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych co roku sprzedajemy około 4-5 tysięcy drzewek choinkowych. W tym roku ich sprzedaż odbędzie się w 19 Nadleśnictwach naszej Dyrekcji- mówi rzecznik prasowy RDLP w Poznaniu Tomasz Maćkowiak.  

„Świerk pospolity , sosna zwyczajna do 2 metrów wysokości  w Nadleśnictwie Babki kosztuje 60 zł, świerk serbski tzw. kłujący to wydatek 80 zł. Na leśnych plantacjach można wybrać i własnoręcznie wyciąć świąteczne drzewko. Taka okazja będzie już 17 grudnia w leśnictwie Mechlin (Nadleśnictwo Babki) w okolicach Śremu. Terminy innych takich akcji można znaleźć na wspominanej mapie” dodaje Karolina Kapałka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Choinkę najlepiej zakupić w najbliższym nadleśnictwie. Każdy, kto kupi drzewko u leśniczego, otrzyma dowód sprzedaży, czyli asygnatę. Wówczas mamy pewność, że drzewko pochodzi z legalnego źródła i zostało pozyskane z poszanowaniem praw przyrody. Świeżo ścięty i codziennie podlewany świerk wytrzyma w naszych domach przez 3 tygodnie, nie gubiąc znacznej ilości igieł, a dzięki dużej ilości żywicy zapewni wewnątrz przyjemny leśny zapach. Lokalizację punktów sprzedaży wraz z dojazdem znaleźć moż a na mapie https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1puH7I8liDoKsFfZO1CKgDAxOq6U&usp=sharing

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl