Chciał samolotem przewieźć narkotyki do Irlandii

35-letni Polak został zatrzymany przez strażników granicznych na lotnisku w Poznaniu. W trakcie przeszukania okazało się, że próbował przemycić do Irlandii narkotyki warte ponad 8 tys. złotych.

35-latek został zatrzymany, bo podczas kontroli dokumentów okazało się, że jest poszukiwany listem gończym. Do tego miał przy sobie narkotyki.

– Figurował w systemach informacyjnych straży granicznej jako osoba poszukiwana przez koniński wymiar sprawiedliwości za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych i miał do odbycia zasądzoną karę czterech miesięcy pozbawienia wolności – informuje por. SG Paweł Biskupik rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W trakcie przeszukania jego bagażu okazało się, że w walizce ukrył 200 gramów narkotyków (ecstasy). Towar był wart ponad 8 tys. złotych. W walizce ukrył także małą, elektroniczną wagę, która prawdopodobnie służyła do porcjowania narkotyków.

35-latek miał przy sobie narkotyki, które chciał przemycić do Irlandii / fot. Straż Graniczna w Poznaniu

Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna za kratami spędzi więcej czasu niż zasądzone wcześniej 4 miesiące więzienia. 35-latkowi postawiono zarzut wywozu środków odurzających lub substancji psychotropowych. Za to grozi kara do lat 5 więzienia.

Czytaj także: Poturbowana przez konia policjantka, wróciła do służby

Źródło: NOSG

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl