Wjazd na kampus Morasko UAM zabroniony wieczorami, bez przepustki

Uniwersytet Adama Mickiewicza ogłosił zmianę w organizacji ruchu. Nowa organizacja ma obowiązywać od 15 stycznia w godzinach nocnych od 21:00 do 06:00. Wjazd na teren Kampusu Morasko będzie możliwy tylko dla pojazdów posiadających upoważnienie wydane przez UAM, a także pojazdów służb miejskich i MPK Poznań.

Nowa organizacja ruchu na terenie Kampusu Morasko UAM będzie obowiązywała od 15 stycznia, w godzinach nocnych, od 21:00 do 06:00. W tym czasie wjazd na teren należący do UAM będzie możliwy jedynie dla pojazdów posiadających upoważnienie wydane przez UAM, a także pojazdów służb miejskich i MPK Poznań. Za niezastosowanie się do znaku drogowego B-1 (zakaz ruchu) Policja może nałożyć mandat karny w wysokości do 500 złotych.

„Mówimy o wjeżdżaniu i parkowaniu. Upoważnione będą tylko samochody, zarówno pracowników Uniwersytetu, jak i tych, którzy złożą odpowiednie zapotrzebowanie na taki wjazd i parkowanie oraz służb miejskich i MPK. Te pojazdy będą mogły w godzinach nocnych poruszać się po kampusie. Dla pozostałych pojazdów, wjazd na Kampus, w godzinach od 21:00 do 6:00 będzie niemożliwy. Nie ukrywam, że jest to wynik rozmów prowadzonych między Uniwersytetem a Policją i ma to być jeden ze sposobów na przeciwdziałanie „nocnym lotom”, czyli wyścigom samochodów, które odbywały się notorycznie na Kampusie Morasko.” – mówi Kanclerz UAM, dr Marcin Wysocki.

Kanclerz UAM przypomina, że zasady ruchu na Kampusie są takie same jak na drodze publicznej. Odnosi się to także do ograniczenia prędkości czy obowiązku parkowania w miejscach do tego wyznaczonych.

czytaj także – Rafał Janas zdradza, jak ściągnięto go do Lecha Poznań | wPoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl