Remonty w Poznaniu. Zamknięte będzie ważne skrzyżowanie

W związku z pracami realizowanymi przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, skrzyżowanie ul. Architektów będzie czasowo wyłączone. Planowane są zmiany w organizacji ruchu oraz utworzenie objazdów. Umożliwi to wykonawcy przystąpienie do kolejnego etapu prac. W tym rejonie należy zachować ostrożność i zwracać uwagę na oznakowanie.

Remont w Poznaniu

W czwartek, 11 stycznia Poznańskie Inwestycje Miejskie wyłączą czasowo z ruchu skrzyżowanie ul. Architektów i Pniewskiej ze względu na planowane w tym miejscu prace. W związku z tym ul. Architektów w kierunku ul. Pniewskiej oraz ul. Pniewska z obu stron będą nieprzejezdne. Drogowcy skierują ruch objazdami, przez ulice Tucholską, Starogardzką i Wejherowską.

Przejściowa modyfikacja organizacji ruchu umożliwi kontynuację prac budowlanych w ramach trwającej inwestycji. Etapowe podziały prac mają na celu minimalizację uciążliwości dla mieszkańców.

Wizualizacja objazdów źródło: Miasto Poznań

W ramach prowadzonych prac modernizacyjnych niemal na całej długości ulicy Architektów drogowcy położyli nową, przepuszczalną nawierzchnię.

-Zadanie obejmuje też budowę chodników, zjazdów do posesji, zatok postojowych oraz wprowadzenie nowej zieleni- poinformował PIM.

Czytaj także: Wjazd na kampus Morasko UAM zabroniony wieczorami, bez przepustki

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl