Były poseł PiS miał wyłudzić prawie pół miliona z kancelarii Sejmu

Policja zatrzymała byłego posła PiS Tomasza G. Podejrzewany jest o wyłudzenie 400 tysięcy złotych z kancelarii Sejmu. Na ślad oszustwa wpaść mieli wielkopolscy policjanci.

O zatrzymaniu byłego posła PiS a później Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry – jako pierwsza – poinformowała dziś poznańska Gazeta Wyborcza. Były parlamentarzysta miał wyłudzić 400 tysięcy na prowadzenie biura poselskiego, z których to pieniędzy nie potrafił się, wiarygodnie, rozliczyć. To jednak niejedyny zarzut. Śledczy podejrzewają także, że Tomasz G. wyłudził pieniądze z Wyższej Szkoły Handlu i Usług. Pieniądze miały posłużyć na zakup mebli i przeprowadzkę szkoły, ale gdy ruszyło postępowanie, nie znaleziono faktur za takie zakupy i usługi.

Śledczy wnioskowali o tymczasowy areszt dla byłego parlamentarzysty PiS i Solidarnej Polski, sąd, choć podzielił obawy śledczych, min. dotyczące możliwości mataczenia w sprawie, nie zgodził się na tymczasowy areszt. Za wystarczające zabezpieczenie sędzia uznał 50 tysięcy złotych poręczenia.

Tomasz G. nie przyznaje się do winy. Złożył własne zeznania.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl