Wielkopolska

Była piłkarka Medyka Konin nominowana do Złotej Piłki

Ewa Pajor, była piłkarka Medyka Konin, obecnie gwiazda Wolfsburga i reprezentacji Polski, zapisała się właśnie w historii kobiecego futbolu. Jako pierwsza Polka, która została nominowana do Złotej Piłki, prestiżowego plebiscytu organizowanego przez „France Football”.

Ewa Pajor jako nastolatka trafiła do Medyka Konin

Ewa Pajor urodziła się w 1996 roku. Będąc nastolatką, w 2009 związała się z Medykiem Konin, czołową drużyną w polskim futbolu w wydaniu kobiet. Najpierw spędziła 3 lata w drużynie młodzieżowej, a w okresie 2012-15 występowała w dorosłym zespole Medyka. W Koninie wypromowała się i zyskała uznanie w Niemczech. Od 2015 roku jest zawodniczką Wolfsburga.

Królowa strzelczyń Ligi Mistrzów

W minionym sezonie Pajor zachwycała swoją grą, a przede wszystkim skutecznością. W dużej mierze dzięki jej golom VFL Wolfsburg dotarł do finału Ligi Mistrzów. Polka zdobyła aż 9 bramek w ostatniej edycji tych rozgrywek i sięgnęła po tytuł królowej strzelczyń. W finale także dała o sobie znać, strzeliła gola i zaliczyła asystę,. Wolfsburg jednak przegrał po dramatycznym meczu z Barceloną 2:3.

Nominowana do nagrody Piłkarki Roku UEFA

Polska piłkarka jest doceniana coraz częściej. Warto mieć na uwadze, że już pod koniec sierpnia znalazła się na liście nominowanych do nagrody Piłkarki Roku UEFA.

Większe szanse daje się Hiszpankom

Niestety szanse Pajor na wygranie Złotej Piłki nie są duże. To Hiszpanki są faworytkami z racji tego, że najpierw wygrały Ligę Mistrzów z Barceloną, a w sierpniu triumfowały także z reprezentacją na mundialu. Te piłkarki to Olga Carmona, Aitana Bonmati i Salma Paraluello.

Czytaj także: Asysta Rebocho w Arabii, jego następca zawodzi


Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl