Bimba na Półwiejskiej odżyje! Wiemy co będą serwować

Bimba, która stoi na ulicy Półwiejskiej przejdzie gruntowny remont. Zajął się nią właściciel kawiarni Kociak. W tramwaju ma powstać okienko, z którego będą serwowane bułki z pieczarkami.

To kolejny projekt właściciela Kawiarni Kociak. Stojąca od lat na ulicy Półwiejskiej, stara bimba, zyska nowe życie. Stanie się punktem gastronomicznym, w którym będzie można spróbować m.in. bułki z pieczarkami.

– Buła z pieczarkami! Tak, będzie okienko. Mnóstwo drewna, sporo starego mosiądzu, a kolory będą te same co w oryginalnych tramwajach z z Poznania. Mega się cieszę, że znów możemy pokazać nasze miasto w inny sposób – napisał nowy właściciel bimby.

fot. Kawiarnia Kociak Fb

Wiadomo już jak bimba będzie prezentowała się po remoncie. Właściciel opublikował wizualizacje, na których widać poznański tramwaj w odświeżonej wersji. Projektem zajęło się studio architektoniczne Marker.

– Mam wielkie szczęście do ludzi. Oto Aga, która włożyła mnóstwo czasu, aby pomóc mi w wyglądzie Bimby z półwiejskiej. Chciała, aby wyglądała ona typowo po poznańsku. Jej doswiadczenie sprawiło, że było mi dużo łatwiej i potwierdziła, że nie muszę robić rewolucji, aby był efekt WOW – napisał właściciel w poście.

fot. Kawiarnia Kociak Fb

Czytaj także: Zwijają żagle. Duża sieć handlowa pożegna się z Poznaniem | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl