Nowa droga rowerowa połączy Grunwald z Centrum

Wkrótce dzięki inicjatywie mieszkańców rozpocznie się budowa drogi na ul. Ściegiennego. Nowa trasa umożliwi szybki dojazd z Grunwaldu m.in. do Centrum oraz nad jezioro Rusałka.

Ulica Ściegiennego Poznań

Dzięki głosom mieszkańców popierających projekt „Rowerem przez Grunwald z osiedla Kopernika”, powstanie nowa droga rowerowa”. Jej celem jest usprawnienie komunikacji z Grunwaldu oraz stworzenie bezpośredniej trasy do kluczowych miejsc, takich jak Jezioro Rusałka, Centrum, Górczyn i Łazarz.

– Dla nas najważniejsze jest stworzenie legalnych i bezpiecznych tras rowerowych dla mieszkańców Osiedla Kopernika. Dzięki temu mieszkańcy osiedla o dużym stopniu zagęszczania ludności zyskają dogodne połączenia- poinformowali wykonawcy projektu.

Fot. Zarząd Dróg Miejskich

Zmiany na poznańskim Grunwaldzie

Nowa trasa na Grunwaldzie będzie kluczowym łącznikiem pomiędzy ulicami Ściegiennego i Pogodną. W ramach projektu planowane jest poprawienie istniejącego chodnika. Przewidziane zmiany obejmują obniżenie krawężników, instalację dodatkowego oświetlenia oraz zastosowanie maty fakturowej dla osób z problemami wzroku. Dodatkowo planuje się uporządkowanie parkowania na ulicy Ściegiennego w celu poprawy widoczności.

Fot. Zarząd Dróg Miejskich

Całkowity koszt inwestycji wynosi 430 tysięcy złotych i pokryty zostanie z budżetu Zarządu Dróg Miejskich. Wykonawca zobowiązał się do przeprowadzenia prac budowlanych w ciągu 70 dni od podpisania umowy.

Czytaj także: Park Sołacki wypięknieje. To wreszcie się zmieni

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl