Bezpieczne Walentynki. Miłość niejedno ma imię

14 lutego poznaniacy, jak reszta świata, będą obchodzić Walentynki. Święto zakochanych to dobry pretekst do rozmowy na temat bezpieczeństwa w aspekcie zakażeń HIV i choroby AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

W samym powiecie poznańskim w 2023 roku zgłoszono 124 przypadki HIV oraz 8 przypadków AIDS. Z powodu HIV zmarła jedna osoba.

Edukacja dla młodzieży

Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, z okazji zbliżających się Walentynek organizuje imprezę edukacyjną. Akcja „Bezpieczne Walentynki 2024” ma na celu edukowanie w kwestiach zakażenia HIV, choroby AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. Oferta informacyjno-edukacyjna skierowana jest do młodzieży. Wydarzenia odbędą się w dniach 6-8 lutego.

-6 lutego wykład i punkt informacyjno-edukacyjny w  Zespole Szkół Handlowych w Poznaniu od godz. 11,
-7 lutego wykład  i punkt informacyjno-edukacyjny w Zespole Szkół Zawodowych nr 1  od godz. 11.30,
-8 lutego wykład  i punkt informacyjno-edukacyjny w Zespole Szkół Elektrycznych  nr 2  od godz. 12.

Bezpłatne badania w kierunku HIV

W Punkcie Konsultacyjno- Diagnostycznym będzie można bezpłatnie i anonimowo zrobić test w kierunku HIV. Punkt ten działa przy ul. Mickiewicza 5/4, jest czynny w poniedziałki, środy, czwartki oraz piątki od 16:00 do 19:30. Telefon kontaktowy: 730 110 830 czynny jest w czwartki w godz. 17.30 do 19:00.

W minionym roku odnotowano

czytaj także – Styczeń pod znakiem grypy. „Ponad cztery razy więcej przypadków”

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl