Bednarek ma nowy klub. Po transferze nie zmieni ligi

Wychowanek Lecha Poznań zmienił barwy klubowe i następny rok ma spędzić w zespole Aston Villa. 26-latek ma być rozwiązaniem na problemy z defensywą angielskiego zespołu.

Jan Bednarek dotychczas grał w zespole FC Southampton dokąd przeszedł z Lecha Poznań za kwotę 6 milionów euro. Po pięciu latach spędzonych na boiskach Premier League, uważanej za jedną z najlepszych konferencji krajowych na świecie, wartość rynkowa Polaka wzrosła do 22 milionów euro. Nowy klub Bednarka pochwalił się wiadomością wczoraj pięć minut przed północą.

Wypożyczenie Bednarka do Aston Villa, to hit z ostatnich chwil okna transferowego. Nowa drużyna polskiego zawodnika od początku sezonu boryka się z problemami w defensywie a utalentowany obrońca z Poznania, ma być rozwiązaniem tej sytuacji. Od trzech sezonów Bednarek regularnie występował w meczach FC Southampton i stanowił trzon defensywy angielskiego klubu. Dla stopera może to być krok naprzód w karierze, ponieważ Aston Villa to klub z dużo wyższym budżetem i wieloma tytułami na koncie.

Zawodnik pochodzi z położonej w Wielkopolsce Słupcy, a swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce nożnej stawiał w Lechu Poznań, z którym w 2015 roku zdobył tytuł Mistrza Polski. Jan Bednarek jest też obecnie związany z poznańskim klubem za sprawą swojego brata Filipa, który występuje jako bramkarz Kolejorza. 26 – letni obrońca ma na koncie również 42 występy w reprezentacji Polski, gdzie pomimo gry w obronie udało mu się zdobyć jedną bramkę.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl