Będą zmiany w komunikacji przez remont dworca

W sobotę 23 marca, zaczyna się remont zadaszenia nad peronami tramwajowymi i autobusowymi na dworcu Junikowo.

W trakcie prac najpierw rozebrane zostanie dotychczasowe pokrycie dachowe wraz z podsufitką i obudową ścian bocznych. Wykonawca będzie musiał przeprowadzić  konserwację konstrukcji stalowej, a następnie przystąpić do zakładania nowego zadaszenia wraz z odwodnieniem, montażem instalacji oraz oświetlenia LED.

Założona zostanie nowa izolacja dachu, a na ścianach bocznych dworca zamontowane zostaną panele żaluzjowe docelowo pokryte „zieloną ścianą”. Od środka zamontowane zostaną natomiast przejrzyste osłony, które ochronią przed wiatrem pasażerów czekających na tramwaj czy autobus.

– Prace będą trwały 6 miesięcy. Po ich zakończeniu lokalizacja peronów przyjazdowych i odjazdowych znajdujących się na pętli Junikowo nie ulegnie zmianie. Punkt Obsługi Klienta ZTM znajdujący się na dworcu będzie czynny do czwartku, 28 marca włącznie – po czym zostanie zamknięty na okres remontu – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Obsługę ruchu przejmie Punkt Nadzoru Ruchu Budziszyńska, który zostanie przystosowywany do zwiększonego ruchu pasażerskiego. Tam będą kończyły trasę tramwaje linii: 1, 13 i 15. Do pętli Budziszyńska skierowane pojadą również autobusy linii nr 122, 177, 716, 727 i 803.

Służby MPK Poznań postawią także przystanek tymczasowy, który umożliwi korzystanie z połączeń w rejon cmentarza w ruchu wahadłowym. Przez pierwsze dwa tygodnie remontu linia 91 jeździć będzie na trasie Budziszyńska-Cmentarna, a następnie do przystanku Junikowo, zlokalizowanego w pobliżu wejścia na cmentarz. 

czytaj także: Tańsza komunikacja miejska dla rozliczających PIT w Poznaniu

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl