Andrea Bocelli zaśpiewał w Poznaniu

Ponad 25 tysięcy poznaniaków wysłuchało koncertu Andrei Bocellego. Artysta zaśpiewał największe arie operowe i przeboje muzyki popularnej. Występ na stadionie miejskim był kulminacją obchodów stulecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Koncert rozpoczął się pieśnią Gaudeamus igitur” w aranżacji Krzysztofa Herdzina. Podczas pierwszej części występu Andrea Bocelli zaśpiewał największe arie operowe, w drugiej – klasyczne utwory sakralne i najsłynniejsze przeboje muzyki popularnej. Włoskiemu tenorowi towarzyszyli inni znani muzycy: sopranistka koloraturowa Maria Aleida Rodrigez, piosenkarka Ilaria Della Bidia i znany flecista Andrea Griminelli oraz syn artysty: Matteo Bocelli. Koncert uświetnili też tancerze: Maria Pawelec, absolwentka szkoły baletowej w Poznaniu i Federico Zeno Bassanesa. Orkiestrą dyrygował Carlo Bernini, a muzykom towarzyszyły chóry biorące udział w Festiwalu Universitas Cantat oraz Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Andrea Bocelli to nie tylko światowej sławy włoski tenor- to również kompozytor, autor piosenek oraz producent muzyczny. Artysta od lat uznawany jest za najlepiej sprzedającego się śpiewaka operowego na świecie. Jego dotychczasowe albumy zostały kupione w nakładzie ponad 80 milionów egzemplarzy. Wokalista znany jest również z wielu niezapomnianych duetów, m.in. z Celine Dion, Sarah Brightman oraz Luciano Pavarottim.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl