Z Tuskiem i Jażdżewskim poznański ksiądz łączy film Sekielskiego

W wywiadzie dla Do Rzeczy poznański ksiądz prof. Bortkiewicz łączy ukazanie się filmu braci Sekielskich z niedawnym wystąpieniem Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim, oraz poprzedzającym je wstępem Leszka Jażdżewskiego, który krytykował Kościół.

Ksiądz Bortkiewicz od lat jest kontrowersyjną postacią polskiego Kościoła. To wykładowca toruńskiej szkoły ojca Rydzyka. Zasłynął z agresywnych wypowiedzi dotyczących obecnej opozycji parlamentarnej. Ksiądz Bortkiewicz jest też doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Teraz komentując najnowszy film braci Sekielskich połączył ich filmową opowieść od pedofilii w polskim Kościele z…aktywnością Donalda Tuska.

Warto zapytać – dlaczego teraz? Dlaczego teraz, gdy jesteśmy świeżo po prezentacji „eklezjologii” Jażdżewskiego–Tuska, gdy w całym paśmie profanacji dokonuje się poniżenie osoby Matki Bożej, gdy ta zajadle walczy się właśnie z katolicką wizją godności człowieka i godności miłości? – mówi ks. Bortkiewicz na łamach Do Rzeczy

Film braci Sekielskich obejrzały już ponad 4 miliony widzów. Wywołał falę komentarzy, także w Kościele. Zaraz po premierze filmu głos zabrał Prymas Polski i Przewodniczący Episkopatu Polski. Obaj wyrazili solidarność z ofiarami i przeprosili za zbrodnie księży pedofilów.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl