Alko-podziemie rozbite przez policję

Rok więzienia grozi 57-letniej mieszkance Kalisza, która nielegalnie rozlewała alkohol w swoim mieszkaniu. Te działalność przerwali policjanci. Zatrzymali kobietę i cały nielegalny spirytus, który posiadała.

policja,alkohol

Fot: KWP Poznań

W trakcie przeszukania mieszkania 57-latki kryminalni zabezpieczyli blisko 25 litrów wyrobów spirytusowych, tytoń oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Okazało się, że kobieta w swoim mieszkaniu zorganizowała nielegalną rozlewnię alkoholu. Rozcieńczony wodą spirytus przelewała do butelek i tak przygotowany specyfik sprzedawała.
57-latka usłyszała już zarzut w tej sprawie. Za wyrabianie lub rozlewanie napojów alkoholowych bez wymaganego wpisu do rejestru grozi kara roku pozbawienia wolności.

Kolejny raz ostrzegamy przed kupowaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia. Nielegalne wyroby alkoholowe mogą być produkowane z alkoholu technicznego, który skażany jest środkami chemicznymi. Taki roztwór przeznaczony jest wyłącznie do celów technicznych, a nie konsumpcyjnych – apeluje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl